Katalog Maszyn

Zastosowanie: Mieszalniki solanki

Mieszalnik Solanki typ: MSPK

Firma Karpowicz posiada 33-letnie doświadczenie w produkcji i serwisowaniu różnego rodzaju maszyn masarskich. Doświadczona kadra techniczno-inżynieryjna opracowała wiele autorskich patentów, które są doceniane przez wielu odbiorców w całej Europie. Zawsze służymy fachowym doradztwem na każdym etapie zakupu - a konkurencyjne ceny to nasza wizytówka. Dziś pragniemy przedstawić mieszalnik solanki, który jest niezbędnym elementem wyposażenia zakładów wędliniarskich. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Mieszalnik solanki - niezbędna maszyna w branży spożywczej

Mieszalnik solanki służy do przygotowywania solanki, która używana jest do konserwacji mięsa - dlatego jest to niezbędny element wyposażenia wielu zakładów branży gastronomicznej i mięsnej. Nasze urządzenie zapewnia równomierne rozłożenie soli w wodzie i dokładne rozpuszczenie wszystkich składników. Dodatkowo maszyna precyzyjnie wymierza proporcje i stężenie roztworu.

Mieszalnik solanki - różne modele do wyboru

Mieszalnik solanki w naszym sklepie dostępny jest w 7 wariantach, których wybór zależy od zapotrzebowania zakładu. Różnią się między sobą wielkością zbiornika, mocą pompy oraz innymi parametrami. Dużą rolę odgrywają tutaj również wymiary - dla mniejszych zakładów wędliniarskich, którym zależy na oszczędności miejsca, proponujemy model 200-litrowy, który jest znacznie mniejszy od pozostałych.

Zastosowanie: Mieszalnik solanki służy do wytworzenia jednorodnego roztworu solanki. Uzyskany roztwór może być używany w procesach przetwórstwa mięsnego (np. nastrzykiwaniu).

Budowa: Mieszalnik solanki jest urządzeniem wolnostojącym wykonanym ze stali kwasoodpornej. Urządzenie składa się z następujących elementów: zbiornik (z dnem stożkowym), mieszadło mechaniczne, pompa mieszająco-transportująca, lej zasypowy surowców sypkich, rurociągi rozprowadzające z zaworami, skrzynka sterująca. Mieszanie roztworu odbywa się za pomocą mieszadła mechanicznego oraz poprzez cyrkulację solanki.

Więcej